Atkurtai Lietuvai 100
- Aprašymas
- Autorius Administracija
Mokyklos žygis į Bakaloriškes
Šių metų balandžio 26 d. visa mokykla dalyvavo žygyje, skirtame Atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Visa mokyklos bendruomenė (net ir direktorė!) keliavo apie 8 km. į Bakaloriškių kaimą. Ten, prie paminklinio akmens, mus pasitiko Vaclovo Voverio Žaibo sūnėnai Vladislavas ir Gintautas Kleinotai, Dusmenų bendruomenės pirmininkė Rima Korsakienė, Ona Trapuilaitė-Virginavičienė.
Tas paminklinis akmuo pastatytas įamžinti kaimo tragediją: 1944 m. balandžio 12 d., kaip pasakojo Vladislavas Kleinotas, sovietiniai partizanai sudegino Bakaloriškių kaimą. ,,Buvo nušauti ir sudeginti 2 vyrai, vėliau ištremta į Sibirą 15 šeimų, areštuoti ir įkalinti 7 vyrai, sušaudyti be teismo 5 vyrai”. – taip parašyta ant paminklinio akmens.
Šis akmuo ir kryžius kaimo gale – tai Vladislavo Kleinoto projektai, jo iniciatyva ir pastatyti. Kryžius kaimo gale yra skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Jį suprojektavo, išliejo, atvežė ir pastatė pats Vladislavas Kleinotas. Beje, labai įtaigiai, įdomiai papasakojo šių paminklų atsiradimo istorijas. Taip pat turėjo atvežęs parodyti moksleiviams senų vadovėlių, kunigaikščių portretų, savo išleistų knygų. Vladislavo pasakojimus papildė jo brolis Gintautas Kleinotas.
Mūsų mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Vladislavui ir Gintautui Kleinotams už parodytą ypatingą dėmesį, už įdomius pasakojimus, dovanotas knygas.
Žilinų pagrindinės mokyklos bendruomenė
Skelbimas
Šių metų balandžio 26 dieną (ketvirtadienį) 10 val. planuojamas mokinių ir mokytojų žygis į Bakaloriškes, skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui.
Jaunųjų šaulių žygis
Šių metų kovo 24 dieną mokyklos jaunieji šauliai kartu su Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos jaunaisiais šauliais, dalyvavo žygyje. Šauliukai žygiavo iš Senosios Varėnos link Glūko. Žygis buvo skirtas paminėti Kovo 11-ąją.
Atkurtos Lietuvos 100-mečio paminėjimas
Mūsų mokykla su nekantrumu laukė net ŠIMTOSIOS Vasario 16-osios: šventiškai puošėme mokyklą, mes, etnokultūros būrelio nariai, ruošėme šventinę programą, visos klasės rengė šventinius sveikinimus, galvojo apie išskirtines trispalves aprangos detales.
Šventinė buvo visa Šimtmečio išvakarių diena – vasario 15! Nuskambėjus skambučiui į pirmąją pamoką, visi mokiniai, mokytojai, darbuotojai mokyklos fojė sugiedojome Tautišką giesmę. Šią dieną ir pamokos buvo netradicinės: kiekvieno dalyko pamokoje nagrinėjome Lietuvos nepriklausomybės aktą.
Pasibaigus pamokoms visa mokyklos bendruomenė ir būrys svečių susirinkome į šventinį koncertą. Išklausėme sveikinimo kalbas, dainavome, deklamavome eiles ir savo pačių sukurtus tekstus apie Gimtinę ir Gimtąją kalbą, visi (net patys mažiausi mokinukai!) sveikinome Lietuvą su Gimtadieniu! Visus jungė pakili nuotaika, nuoširdumas ir pasididžiavimas savo mylima šalimi Lietuva! Manau, kad ši nepaprasta diena visam laikui išliks mūsų atmintyje!
Deimantė Baranauskaitė, 9 kl. mokinė
Kovo 11-ajai skirtas renginys
Nuo šių metų vasario 16-osios dienos iki kovo 11-osios dienos mokykloje buvo paskelbti raštingiausio mokinio, dailyraščio ir geriausio rašytojo konkursai. Kovo 8 dieną mokykloje vyko netradicinė diena, skirta kovo 11-ajai dienai, kurioje 5-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje.
Šventė prasidėjo dešimtokų paruoštu filmuku, kuriame kaimo gyventojai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos šimtmetį. Viktorinos užduotis paruošė istorijos mokytoja Irma Ambrutienė. Užduočių buvo įvairiausių: sudėlioti Lietuvos himno žodžius, teisingai atsakyti į užduotį apie įvairius objektus, atspėti daiktą, kuris buvo paslėptas dėžutėje ir kt.
10 klasės mokinė Gabija Marcinonytė
VIKTORINA „KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ?“
2018 metais Lietuva minės savo nepriklausomybės pirmąjį šimtmetį, todėl istorijos mokytoja Irma Ambrutienė gruodžio 18 dieną, norėdama priminti, jog iki šimtmečio liko 60 dienų, surengė teminę viktoriną „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“.
Joje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Pirmoji ir pati lengviausia užduotis visiems buvo sugalvoti komandos pavadinimą. Komandos buvo penkios. Užduočių buvo labai įvairių ir įdomių: suvaidinti tarpukario Lietuvos dainų pavadinimus, atsakinėti į klausimus, atspėti daiktus, be kurių kariai neitų į žygį. O daiktų buvo įvairiausių: pradedant išgyvenimo rinkiniu ir baigiant batais! Iššifruoti NATO abėcėle parašytus žodžius ir kitos įdomiausios užduotys.
Na, ir kaip gi, viktorina be komisijos narių! Šį kartą mokytojai į pagalbą skubėjo direktorė Aldona Vaitkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Aušra Jachimovičienė ir matematikos mokytoja Galina Kmieliauskienė. Jos labai atsakingai skaičiavo taškus ir buvo nuspręsta, jog dvi komandos gaus papildomas užduotis. Na, ir po sunkaus darbo buvo nuspręsta, jog pirmąją vietą užėmė komanda pavadinimu „ Kareiviai“, o antrąją – „ Lietuvos kariai“. Visi buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis bei pakvieti pasivaišinti tortu! Dėkojame mokytojai už smagiai praleistą popietę!
10 klasės mokinė Gabija Marcinonytė
100 beržų alėja
Minėdama artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Žilinų pagrindinės mokyklos bendruomenė spalio 26 dieną nusprendė pasodinti 100 medžių alėją.
Po ilgų ginčų ir diskusijų priėmėme sprendimą, jog sodinsime beržus, o pati tinkamiausia buvo išrinkta vieta šalia stadiono. Kaip ir visuomet mums į pagalbą atėjo Žilinų miškininkai. Jie padovanojo mums 100 medelių.
Kūno kultūros mokytojas Valdas Riaubys pasiėmęs stipriausius mokyklos vaikinus nuvažiavo jų parsivežti. O jau kitą dieną mokiniai su nekantrumu laukė, kol prasidės darbas. Stipriausi ir vyriausi vaikinai iškasė 100 duobių (o jiems teko stipriai paprakaituoti!) į kurias visi mokiniai vėliau ėmėsi sodinti medžius.
Vaikai tikrai nebijojo darbo ir su šia užduotimi susidorojo labai greitai. Žinoma medelių sodinimo akcijoje dalyvavo ir mokytojai bei mokyklos administracija. AČIŪ mokytojams už nuostabią idėją, miškininkams už dovanotus medelius, o vaikams už greitą, bet kokybišką darbą.
Tikimės, kad mūsų Šimtmečio beržų alėja sparčiai augs ir puoš mūsų mokyklos teritoriją!
10 klasės mokinė Gabija Marcinonytė
Išvyka į Jono Basanavičiaus tėviškę
Mūsų mokykla pradėjo renginių ciklą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės Šimtmečiui paminėti.
Šių metų rugsėjo 21 dieną, istorijos mokytoja Irma Ambrutienė organizavo, 5-6 ir 8 klasės mokiniams, ekskursiją į Jono Basanavičiaus tėviškę, Ožkabalius. Išvykos metu mokiniai susipažino su Jono Basanavičiaus gyvenimu ir aplinka, kurioje augo Lietuvos patriarchas.
Jie taip pat dalyvavo edukacinėje pamokoje „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta“. Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su Sūduvos krašto kulinariniu paveldu ir tradicijomis.