SDC12964.JPG SDC12967.JPG

Žilinų pagrindinės mokyklos  bibliotekos ir skaityklos veiklos pagrindinės kryptys

1. Atviras švietimo ir informacijos centras, vykdantis informacines ir edukacines funkcijas. Bibliotekoje nemokama, laisva ir demokratiška prieiga prie kokybiškos informacijos, galimybė naudotis visa mokomųjų priemonių kūrimo technika.

2. Tikslingas fondų komplektavimas – informacinių išteklių kaupimas įvairiose laikmenose, apskaita ir apdorojimas – sisteminimas, katalogavimas bei tvarkymas pagal mokyklos bendruomenės poreikius.

3. Dalyvavimas mokyklos ugdymo procese, skatinant norą skaityti, savišvietą, žinių troškimą ir kūrybiškumą, populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą. Literatūros naujienų sklaida.

4. Informacijos apie kvaišalų vartojimo žalą, profesijos pasirinkimą, psichologinę pagalbą vaikams ir jaunimui suteikimas, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas.

5. Bibliotekos bei jos paslaugų reklama, patrauklios bibliotekos įvaizdžio formavimas. Galimybė mokyklos bendruomenei turiningai leisti laisvalaikį. Bibliotekos veiklą populiarina spaudoje ir internetiniuose puslapiuose.

6. Organizuoja spaudinių parodas ir   kitus vaizdinius,  žodinius, kompleksinius  renginius. Populiarina liaudies papročius, tradicijas ir kultūrą.

7. Konsultuoja ir padeda pasirinkti spaudinius, atsako į skaitytojų bibliografines užklausas, dalyvauja ugdymo procese, padeda integruotis į informacinę visuomenę, ugdo informacinius sugebėjimus.  Mokytojams teikiama informacija apie naujai gautas mokymo priemones.

8. Renka kraštotyrinę medžiagą. Kaupia informaciją apie dokumentus susijusius su regionu, tęsia kartoteką “Žilinai spaudoje“.

9. Bendradarbiauja su kitomis švietimo, kultūros, informacijos įstaigomis.

10. Paruošia skaityklą pamokoms, kurioms reikalingos informacinės technologijos, informaciniai leidiniai.

SDC12969.JPG

Žilinų pagrindinės mokyklos bibliotekai vadovauja Aldona Valatkevičienė, el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.